[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 1924: Undefined index: Page
sledovani hd filmy z usb na tv : Návody - 2 - HD-forum.cz

sledovani hd filmy z usb na tv

Návody jak na HD video, převody, přehrávání, stahování
Nováček

Příspěvekod svejk » 15 led 2010 23:58

santin píše: Hodnotu refframe měním v programu Handbrake. Když mám hodnotu vyšší než 4, tak mi to mkv přes usb taky TV nepřehraje.

jo díky a můžeš mi k tomu prosím napsat nějaký podrobnosti jakou verzi programu používíš, jak se stím pracuje, jak dlouho to trvá popřípadě jakou máš tv děkuji

Nováček

Příspěvekod santin » 17 led 2010 12:48

svejk píše:
santin píše: Hodnotu refframe měním v programu Handbrake. Když mám hodnotu vyšší než 4, tak mi to mkv přes usb taky TV nepřehraje.

jo díky a můžeš mi k tomu prosím napsat nějaký podrobnosti jakou verzi programu používíš, jak se stím pracuje, jak dlouho to trvá popřípadě jakou máš tv děkuji

HandBrake-0.9.4.
v horní liště "source" vyberu zdrojové mkv, v pravé části v profilu vyberu High profile. V output settings vyberu mkv, Pak tam jsou záložky picture, Video filters, Video, Audio, Subtitles, Chapters a Advanced. V záložce video změním Target size a vyplním hodnotu velikosti vstupního souboru (jinak mi to dělalo vždy 4GB soubor). V záložkách Audio a Subtitle jsou upravovat tyto straemy, pokud je potřeba. A teď to nejdůležitější: V záložce advanced v Advaced H.264 options vybereme u Reference frames hodnotu 3. U jiného programu jsem zatím tuto možnost změny refframes neobjevil. A je to. Tlačítkem start se to spustí a na mém pomalém počítači P4 2,3 to trvá asi den. Mám plazmu LG PS7000.

Nováček

lg a mkv problem

Příspěvekod falirene » 17 led 2010 20:31

[/quote]cus mam lg42sl8000 myslim ze super bedna dareček pod stromecek,takže sem sni v začatcich.Specialně sem vyhledaval bednu co umi mkv-mimoch.chtel sem si koupit tu samou co mas ty ale ješte troska zbyla v penez.tak sem vzal tuhle.lital sem po obchodech a z flesh jsem zkousel ktere prect.mkv,mnel sem par typu a s prek.sem zjistil u dosti znacek kde psali ze jide- neslo!!!,sl8000 jide :P .takze k veci mam ten samy problem nektere jidou jine ne,vim akorat jedno ze pokud ma zvuk pouze dts nejde,pokud tam sou aspon dve zv.stopy funguje.Vic sem bohuzel nezjistil proc nektere mkv precte a nektere ne :oops: .CHtel bych ze nejsem zadny PC maaag,takze kdyby mi v tom nekdo poradil byl bych moc rad. zdravim fali

Nováček

Re: lg a mkv problem

Příspěvekod santin » 19 led 2010 21:12

falirene píše: cus mam lg42sl8000 myslim ze super bedna dareček pod stromecek,takže sem sni v začatcich.Specialně sem vyhledaval bednu co umi mkv-mimoch.chtel sem si koupit tu samou co mas ty ale ješte troska zbyla v penez.tak sem vzal tuhle.lital sem po obchodech a z flesh jsem zkousel ktere prect.mkv,mnel sem par typu a s prek.sem zjistil u dosti znacek kde psali ze jide- neslo!!!,sl8000 jide :P .takze k veci mam ten samy problem nektere jidou jine ne,vim akorat jedno ze pokud ma zvuk pouze dts nejde,pokud tam sou aspon dve zv.stopy funguje.Vic sem bohuzel nezjistil proc nektere mkv precte a nektere ne :oops: .CHtel bych ze nejsem zadny PC maaag,takze kdyby mi v tom nekdo poradil byl bych moc rad. zdravim fali

Mě to zatím přehrálo všechny divx, xvid které jsem tam dal. U mkv přehrává zatím všechny 720p a u 1080p nepřehraje ty, které mají hodnotu reference framerate vyšší než 3. Tam si zatím pomáhám enkódováním, které popisuju u výše napsaného příspěvku. Ještě testuju jeden program, jestli bude úspěch, tak se podělím....
Jinak plazmu mám 50" a i u 720p to je zážitek.

Jo a ještě jedna věc: všude v obchodech mě odrazovali od externího 2,5" disku bez napájení, že to TV neutáhne. Není to pravda, zkoušel jsem dva různé a oba jdou. Přehraje mě to i divx, který je na flash disku.
2,5 disk je menší, téměř bezhlučný, levnější a designově hezčí (nebo se dá lépe schovat:).

Nováček

Re: lg a mkv problem

Příspěvekod svejk » 20 led 2010 12:23

santin píše:Mě to zatím přehrálo všechny divx, xvid které jsem tam dal. U mkv přehrává zatím všechny 720p a u 1080p nepřehraje ty, které mají hodnotu reference framerate vyšší než 3. Tam si zatím pomáhám enkódováním, které popisuju u výše napsaného příspěvku. Ještě testuju jeden program, jestli bude úspěch, tak se podělím....
Jinak plazmu mám 50" a i u 720p to je zážitek.

Jo a ještě jedna věc: všude v obchodech mě odrazovali od externího 2,5" disku bez napájení, že to TV neutáhne. Není to pravda, zkoušel jsem dva různé a oba jdou. Přehraje mě to i divx, který je na flash disku.
2,5 disk je menší, téměř bezhlučný, levnější a designově hezčí (nebo se dá lépe schovat:).

Tak s tebou souhlasím se všemi body až na tu cenu toho disku když tak pošli odkaz kde ho kupuješ ale já zatím jako nejlevnější variantu vidím tento v poměru data cena http://www.pixmania.cz/cz/cz/4115743/ar ... wdbaa.html jo a pokud ten film nechci ukládat tak radši zvolím variantu takovou že ho přehraju z pc a potom ho smažu jinak bych rád taky snížil reframe co nejrychlejším spůsobem aby mi to přehrála rovnou tv tak kdyby na to někdo přišel dejte vědět zatím ten film musím celí předělávat a to trvá podle pc zhruba 16 hod což je na prd

Nováček

Příspěvekod kme2007 » 21 led 2010 22:15

Zdravim tak jsem to zde cele precetl a cekal jestli co zvladne moje TV.
Mam lcd LG 32LH4900 a zatim co jsem poustel tak vsechno prehraje ani s audio neni problem a hodnotu framerate byla u filmu i 6. Ale kdyz se divam vcem je moje tv lepsi nic nevidim. A pouzivam Externí disk WD 320GB 2,5? bez napajeni a super nikdy zadny problem ze by tel to neutahla. Male rozmery k tomu pouzdro skvele prenosny super.

Nováček

Příspěvekod Vajda » 20 led 2011 23:01

Já mám LG 42 LD550 a po menším hacku sem si povolil DivX přez USB a mám ten samý problém jako tady většina, ReFrames do 4 mi to přehraje, víš ani ťuk.
Neexistuje něco co to přechroustá rychleji než za den?

Nováček

Příspěvekod dudus » 12 led 2012 21:41

Mam tv Philips 3D a nepodporoval prehravanie filmov 3D cez usb.Na stranke vyrobcu som nasiel najnovsi soft pre dany model tv a urobil som upgrades softu na mojom tv.Teraz prehrava 3D cez usb a aj niektore formaty ktore predtym neprehral.Teraz cakam ze mozno bude este novsi soft ktory ma posunie este dalej. Pa Pa.

Nováček

Příspěvekod Laša » 13 led 2012 13:25

Já mám sice Panasonic, ale řešil jsem úplně stejný problém. Z netu jsem se dozvěděl, že je pořeba mít Level Profile High@L4.1, ne vyšší. A používám prográmek mkv tools, kterej video vyplivne i bez komprese, ale upravený tak, že mi ho telka z hdd přehraje-je ale důležitý mít nastaveno v options Muxing mode: Header stripping a tv mi to vždy vezme

Začátečník (480p)

Příspěvekod Drake89 » 10 úno 2012 22:17

Laša píše:Já mám sice Panasonic, ale řešil jsem úplně stejný problém. Z netu jsem se dozvěděl, že je pořeba mít Level Profile High@L4.1, ne vyšší. A používám prográmek mkv tools, kterej video vyplivne i bez komprese, ale upravený tak, že mi ho telka z hdd přehraje-je ale důležitý mít nastaveno v options Muxing mode: Header stripping a tv mi to vždy vezme

Ja mam taky Panasonic (TX-P50ST30e), muzes mi poradit v jakem programu zmenis film na "Level Profile High@L4.1" ? Mam MKVTools a v nem jsem to nenasel..

Nováček

Příspěvekod Laša » 13 úno 2012 17:24

Na to mám program tsMuxer, ale radši si to pouštím do TV přes notebook, protože ta konverze zabere skoro půl dne:( Takže jestli v tom budeš pracovat, pořádně si zkontroluj, jestli máš všechno správně nastaveno-až to po 10 hodinách vyplivne soubor, kterej nebude podle tvých představ, máš chuť pc prohodit oknem

Začátečník (480p)

Příspěvekod Drake89 » 21 úno 2012 18:38

supr, diky a nevite jeste nekdo jak predelat Reframes aby byly mensi nez 8? Diky

Nováček

Příspěvekod dudus » 21 úno 2012 23:46

Ak chcete zmenit High@L5.1 na High@L4.1 za par sekund, skuste toto http://coolsoft.altervista.org/en/h264l ... rver=1.2.0 Osobne odskusane .

Začátečník (480p)

Příspěvekod Drake89 » 22 úno 2012 18:33

dudus píše:Ak chcete zmenit High@L5.1 na High@L4.1 za par sekund, skuste toto http://coolsoft.altervista.org/en/h264l ... rver=1.2.0 Osobne odskusane .

jj diky, uz me to taky nekde radili :)
Ale nevite jak na to REFRAMES? :( Nasel jsem tu, ze to nekdo dela pres program Handbrake, ale pry to predelani trva cely den, takze shanim neco jineho.. Nevite o necem co by to zvladlo za nejakou kratkou dobu?

Předchozí

Zpět na Návody