Převod matrošky -mkv do DVD

Návody jak na HD video, převody, přehrávání, stahování
Nováček

Převod matrošky -mkv do DVD

Příspěvekod rosta CZ » 25 dub 2008 21:35

si možná jednoduchá věc pro každého,ale rád se podělím a poradím těm,ktří neznají.Po stáhnutí filmu ve fomátu mkv,film převedeme aby byl schopen shlédnutí na našich DVD,použijeme program ConvertXtoDVD.Program spustime a vklikneme na odkaz Soubor,Přidat soubor,vybereme složku a ta se nám pak načte do programu.Pak už si v programu můžete nastavit jednotlivé vychytávky jako velikost titulků,nebo polohu titulků atd.to už je na každém zvlášť.Převod trvá-záleží na velikosti souboru a výkonu vašeho PC,ale tak průměrně 2-3h. :)

Nováček

Příspěvekod slide » 25 dub 2008 22:34

chcel by som sa spytat ci pri tom prevode zostava HD rozlisenie? pretoze sa mi to nezda ze by to obycajny DVD prehravac prehral....

v tom formate mkv teda x.264 asi neprehra PS3 vsak? :P

Nováček

Příspěvekod kiki » 26 dub 2008 12:42

Osobně nevidím důvod proč bych měl převádět HD do DVD. To si snad můžu stáhnout DVD verzi filmu a neztrácet čas stahováním HD a pak dalších Xhodin převodem na DVD.

Nechápu v čem je logika tohoto konání :lol: .

Nováček

Příspěvekod Deathor » 26 dub 2008 17:42

Přesně tak, není důvod stahovat film ve vysokém rozlišení a pak ho pracně převádět na nízké rozlišení. Ta kvalita je prostě pryč...

Nováček

Příspěvekod slide » 26 dub 2008 18:41

mozem vediet,som uplny zaciatocnik ze vlastne ako mozem pozerat HD filmy na TV?....mam PS3 prehra to x.264? alebo ako vlastne vy pozriete film na TV ked si ho stiahnete z netu?

Začátečník (480p)

Příspěvekod xMaverickx » 26 dub 2008 20:18

slide píše:mozem vediet,som uplny zaciatocnik ze vlastne ako mozem pozerat HD filmy na TV?....mam PS3 prehra to x.264? alebo ako vlastne vy pozriete film na TV ked si ho stiahnete z netu?

PS3 nemám ale tuhle jsem četl něco o linuxu přímo pro PS3 který by ti umožnil pracovat s PS3 jako s PC což znamená i přehrávat DVD s *.mkv souborama na nich. Což by bylo celkem dobrý když už ho máš :wink: ...
Tady jsou oficiální stránky a najdeš tam vše potřebné včetně návodu (ENG).
KódBitster.cz : neomezené stahování nyní rychlostí až 1Gb/s - TIP : 150 GB jen za 99 Kč:
Pouze registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy. Registrujte se nebo Přihlašte.

A k tomu jak koukám na HD já, jelikož mám jen DVD player a TV nemá HDMI vstup (nebo jiný který umí HD) tak mi musí stačit 15,4" notebook. Ale už přemýšlím o nové koupi. :D

Nováček

Příspěvekod martin.s » 02 kvě 2008 20:14

PC připojíš přes HDMI k TV (HD ready a lépe s full HD) nebo to jde přes DSUB, pokud ho TV má. Dále by to mělo snad jít přes PS3 a pak existujou HD přehrávače. No, nejlepší se mi zdá ta první možnost.

Nováček

Příspěvekod rosta CZ » 06 kvě 2008 21:16

tady nejde o prevod HD filmu do DVD ale jeho kompresy,kterou pak přehrajes v domacim kine,ktery a to upozornuji ma upscalinc 720p nebo 1080p pak je obras super,ne jak original,ale ve vyborne kvalite

Nováček

Příspěvekod tralgit » 21 kvě 2008 08:27

rosta CZ píše:tady nejde o prevod HD filmu do DVD ale jeho kompresy,kterou pak přehrajes v domacim kine,ktery a to upozornuji ma upscalinc 720p nebo 1080p pak je obras super,ne jak original,ale ve vyborne kvalite

Plne souhlasim,pokud nejsi majitelem tv s HD ready-respektive FullHD,nebo stolniho prehravace HD,lze za pomoci dobre komprese spustit takto "riple"
HD do DVD na dom.kine,kdy upscaling dokaze obraz prezentovat ve velmi dobre kvalite.
P.S.:Jak uz psal Rosta CZ,jako orig.to nikdy nebude,ale i ja jsem pred nedavnem takto na filmy koukal a vyjma orig.HD rozliseni je to to nejlepsi co lze za techto podminek sledovat....

Nováček

Příspěvekod madhouse3 » 08 čer 2008 19:53

tralgit píše:
rosta CZ píše:tady nejde o prevod HD filmu do DVD ale jeho kompresy,kterou pak přehrajes v domacim kine,ktery a to upozornuji ma upscalinc 720p nebo 1080p pak je obras super,ne jak original,ale ve vyborne kvalite

Plne souhlasim,pokud nejsi majitelem tv s HD ready-respektive FullHD,nebo stolniho prehravace HD,lze za pomoci dobre komprese spustit takto "riple"
HD do DVD na dom.kine,kdy upscaling dokaze obraz prezentovat ve velmi dobre kvalite.
P.S.:Jak uz psal Rosta CZ,jako orig.to nikdy nebude,ale i ja jsem pred nedavnem takto na filmy koukal a vyjma orig.HD rozliseni je to to nejlepsi co lze za techto podminek sledovat....

Sorry ale tohle je totalni prasarna, samozrejme budes mit o tridu kvalitnejsi DVD nez prevadet h264 na mpeg2 dvdcka. A Upscaling ti stejne nic zazracneho nevyrobi, pouze roztahne obraz s tim, ze tam stejne zadny novy detajl nepribyde. Pokud mas HD tv tak budto pripojit priomo PC nebo nejaky specializovany player co umi primo MKV (treba DVIX, KISS atd)

Nováček

Příspěvekod petrzo » 23 črc 2008 08:53

madhouse3 píše:
tralgit píše:

Sorry ale tohle je totalni prasarna, samozrejme budes mit o tridu kvalitnejsi DVD nez prevadet h264 na mpeg2 dvdcka. A Upscaling ti stejne nic zazracneho nevyrobi, pouze roztahne obraz s tim, ze tam stejne zadny novy detajl nepribyde. Pokud mas HD tv tak budto pripojit priomo PC nebo nejaky specializovany player co umi primo MKV (treba DVIX, KISS atd)
To není prasárna ,opravdu je ta kvalita na úrovni na plasmě poznám klas.dvd a pokud převedu film Hd (mkv.) na dvd opravdu jeto o něčem jiném.zdar toť můj názor.Trvá to někdy i 5 hod.ale stojí to zato :P :P :P

Začátečník (480p)

Příspěvekod bulik » 13 srp 2008 15:13

HD do SD na DVD? :shock: :roll: :lol: no teda,takové zvěrstvo..

V.I.P.

Příspěvekod immortal » 13 srp 2008 16:12

[/quote]To není prasárna ,opravdu je ta kvalita na úrovni na plasmě poznám klas.dvd a pokud převedu film Hd (mkv.) na dvd opravdu jeto o něčem jiném.zdar toť můj názor.Trvá to někdy i 5 hod.ale stojí to zato :P :P :P[/quote]

Prevest z 1080 na 576 radku musi bejt poznat a na plasme obzvlast.Jestli to teda nepoustis do plasmy pres scart to potom uz nic nerikam to je totalni degradace HD na uroven VHS.Jestli to ale chapu ty stahnes HD pracne to prevedes na dvd aby si to pres upcalink na HDMI opet prevd na HD teda neco me asi unika.Proc sakra asi ty BR vyrabi kdyz prece podle tebe staci to prevest 1920x1080 na dvd 720 x 576 a kvalita neutrpi,jsou to ale ti japonci opice zaostaly.

Začátečník (480p)

Příspěvekod bulik » 13 srp 2008 17:28

Upscaling,scarty ani cinche sem nepatří :o to je jiné forum,zde se nacházíme na HD :!: forum.Jsme ochotni maximálně převádět na SUPER HI-VISION 7680x4320 pixelů (to znamená 33 miliónů obrazových bodů) :wink: DVD už jsou v popelnici,ani bazar je nechtěl :lol:

V.I.P.

Příspěvekod immortal » 13 srp 2008 17:32

bulik píše:Upscaling,scarty ani cinche sem nepatří :o to je jiné forum,zde se nacházíme na HD :!: forum.Jsme ochotni maximálně převádět na SUPER HI-VISION 7680x4320 pixelů (to znamená 33 miliónů obrazových bodů) :wink: DVD už jsou v popelnici,ani bazar je nechtěl :lol:

Jo nekdo holt se dvd nemuze nabazit a tak si je dela uz i s BR :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Další

Zpět na Návody