Jak převést HD v jeden soubr z kamery CANON LEGRIA HFS100

Návody jak na HD video, převody, přehrávání, stahování
Nováček

Jak převést HD v jeden soubr z kamery CANON LEGRIA HFS100

Příspěvekod koubys » 13 kvě 2012 12:21

Zdravím,
jsem opravdu laik a chci se poradit, jak mám udělat z natočených souborů jedno video v celku. Natáčím spíše koncerty a nahrané věci jsou po 1,9 GB a je jich třeba 9. Nevím jak mám bez ztráty kvality obrazu z toho udělat jedno video. Poradí mi někdo?
Ještě bych měl jeden dotaz. Videa co natáčím dávám na Ext. disk 1,5 TB Samsung, ale chtěl bych video zálohovat raději ještě na jiný formát, nerad bych o videa přišel. Existuje nějaká vypalovačka nebo něco, abych to HD video dostal na dvd a normálně přehrál i v běžných přehrávačích? Vůbec by mi nevadilo, že jeden koncert bych měl cca na 4DVD. Nevím jestli je to možné a pokud ano jak na to???
Všem moc děkuji za jakékoli zkušenosti a informace.

Nováček

Příspěvekod tomy11 » 13 kvě 2012 16:48

skus DVDFab alebo ConvertXtoDVD oby dva su velmi jednoduche a su v CZ jazyku :D

Začátečník (480p)

Příspěvekod tondr » 15 kvě 2012 10:00

Na externí disk nahráváš jenom ty soubory m2ts, nebo celou strukturu i se složkami?

Kamera už totiž při natáčení vytváří přímo celou strukturu Blu-ray disku, takže stačí jen vše vypálit na Blu-ray disk. To je nejjednodušší a bez ztráty kvality. Ale musíš mít vypalovačku Blu-ray :-)

Standardní DVD přehrávače neumí přehrát soubory ve vysokém rozlišení HD. Takže nemá smysl to vypalovat na DVD. Nepřehrají to.

Firma SONY a Panasonic daly na trh přehrávače DVD, které umí přehrát HD filmy nahrané na DVD. Ale musí máít označení, že přehrávají "AVCHD" - to je ten formát z tvé kamery. DVD ale musí mít přesně danou strukturu.

Pokud už máš video na externím disku (kde každý záběr je jeden soubor m2ts) tak si potřebnou strukturu DVD disku "AVCHD" nebo standardního Blu-ray disku pro vypálení vytvoříš v programu "tsMuxeR" od firmy Smart Labs. Je opravdu jednoduchý a zdarma.

Nováček

Příspěvekod koubys » 28 kvě 2012 12:40

To tondr:
Moc díky za info. Nahrávám na ext. disk pouze videoformáty mts, složky né. Takže mám zainvestovat do Blu-ray vypalovačky? Jsou nějaké tipy? Pak asi budu potřebovat i nějaký Blu-ray přehrávač, že? Nejlépe by bylo kombinace vypalovačky a přehrávače, pokud něco takového existuje...
Jsem ochoten do toho dát 6 tisíc. Hlavně ať si to mohu bezproblému shlédnout a netratil přitom na kvalitě. Zároveň bych to měl i na dvou médiích (jestli to píši správně), kde mám větší jistotu, že když se pokazí třebas ext. disk, zachráním to na disku. Každopádně program "tsMuxeR" budu pravděpodobně potřebovat také. Je to tak? Za každou radu a tip moc děkuji!!

Začátečník (480p)

Příspěvekod tondr » 29 kvě 2012 10:37

Nevím, že by na našem trhu existovala kombinace vypalovačky a přehrávače. Pokud ano, tak to bude strašně drahé.

Nejlevnější vypalovačka je od LG:
KódBitster.cz : neomezené stahování nyní rychlostí až 1Gb/s - TIP : 150 GB jen za 99 Kč:
Pouze registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy. Registrujte se nebo Přihlašte.
Mám ji a jsem, s ní spokojený. Součástí je i vypalovací soft od Cyberlink.

Stolních přehrávačů je spousta. Začínají od 1600 Kč. To si musíš vybrat sám.

Pokud máš v počítači grafickou kartu s HDMI výstupem, tak můžeš PC propojit přímo s televizí a přehrávat přímo z té vypalovačky. Pak stolní přehrávač nepotřebuješ.

Program tsMuxer si stáhni tady:
KódBitster.cz : neomezené stahování nyní rychlostí až 1Gb/s - TIP : 150 GB jen za 99 Kč:
Pouze registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy. Registrujte se nebo Přihlašte.

Budeš ho potřebovat jen u těch souborů mts, které máš na disku - aby ti z nich vytvořil tu správnou strukturu pro vypálení na blu-ray disk. Nově natočená videa si z kamery exportuj už přímo i s těmi složkami připravenými na vypálení. Tvá kamera to umí.

Obsluha programu tsMuxer je jednoduchá. Tlačítkem "Add" přidáváš do seznamu jednotlivé soubory mts. Dole v "Output" zaškrtni co chceš vytvořit - tedy "Blu-ray disk" a do políčka pod tím nalistuj složku, do které se to má vytvořit.

Na záložce "Blu-ray" si můžeš zadat časy jednotlivých kapitol tvého filmu, (na které psak můžeš přímo přeskakovat při přehrávání pomocí dálkového ovladače). Standardně je tam předvoleno, že se kapitoly vkládají po 5 minutách filmu.

Pak už jen dáš "Start Muxing". To co ti vznikne v předvolené složce vypálíš na Blu-ray disk.

Nediv se, že tam uvidíš stejný počet video souborů, jako jsi měl v kameře. Že nejsou "slepené" do jednoho. To není chyba. To je normální, blu-ray diskům to nevadí a přehrávají to jako jeden souvislý film.

Pokud bys ale opravdu chtěl jednotlivé video soubory spojit do jedinného, tak při přidávání souborů do tsMuxeru použij místo tlačítka "Add", tlačítko "Join".

Při vypalování Blu-ray disků je zapotřebí si ve vypalovacím softu ohlídat jedinné, aby použil souborový formát "UDF 2.5" (Verze 2.0 je pro DVD, 2.5 pro Blu-ray)

Ještě připomínám, že tsMuxer neslouží ke střihu filmu! Pokud chceš video zpracovávat - stříhat, vkládat titulky, hudbu - tak to musíš dělat ve stříhacích programech - třeba Pinnacle, Corel, Sony Vegas...

Nováček

Příspěvekod koubys » 30 kvě 2012 20:35

Díky, díky, díky!!! Určitě zakoupím tuhle vypalovačku... Vypadá opravdu dobře. Jen nevím, zdali vypalí i dvouvrstvé Blu-ray disky. Když už budu kupovat zvlášť vypalovačku, bral bych jí se vším všudy. Na Alze sem nenašel žádnou zmínku o vypalovacím softu od Cyberlink. To je co? Možná se ptám blbě, ale fakt nevím :(
Existuje i nějakej Blu-ray, který dokáže i nahrávat z TV ve vysokém rozlišení? Mockrát děkuji za tip, Váš čas i za info k mojim dotazům.

Začátečník (480p)

Příspěvekod tondr » 30 kvě 2012 22:28

Vypaluje i dvouvrstvé.

Já osobně dávám přednost jednovrstvým, i kdybych to vypaloval na dva. Jednorstvé stačí na naprostou většinu videí z kamery - vždyť na něj vleze cca 2,5 hodiny záznamu.

Pokud chceš dvouvrstvé kvůli vypalování kopií originálních filmů, tak je lepší si je "stlačit", aby vlezly na to jednovrstvé. Já na to používám DVD Fab (je v češtině). Trochu to samozřejmě ubere na kvalitě, ale poznat to není.

K vypalovačce samozřejmě potřebuješ i nějaký vypalovací soft. Nejznámější je třeba Nero. Tady u této, když jsem ji kupoval já, bylo i CD s vypalovacím softem Powr GO od Firmy Cyberlink. Je velmi příjemný. Ale na Alze o něm není zmínka. Samozžejmě můžeš použít i něco jiného, třeba to Nero.

Poslední otázce nerozumím. Buď máš televizi nebo satelitní přijímač k ní, jejíž tuner umí i nahrávat HD vysílání na disk, nebo ne. Pokud ano, tak ti vytvoří zase nějaké ts, mts nebo m2ts soubory a ty si v tsMuxeru převedeš a pak vypáliš na Blu-ray disak. Stejně jako ta videa z kamery. To jestejné.

Začátečník (480p)

Příspěvekod hurogi » 30 kvě 2012 22:56

Nemáš soft, ktorý sa dodáva ku kamerám Canon (Image mixer)? Je úplne dostačujúci na spracovanie videa v plnej kvalite.

Nováček

Příspěvekod koubys » 05 čer 2012 10:16

A co tahle vypalovačka?
http://www.alza.cz/lg-bh10ls30-cerna-so ... .htm#popis
Má i ten Soft a je jen asi o 100kč dražší...
Nenahrávám z TV na disk, protože nemám jak. Zajímalo mě, jestli jsou Blu-ray přehrávače, který nahrávat na HDD a podobně z TV umí.
Jsou Blu-ray disky Imation dobrou volbou?
Díky za odpovědi.

Nováček

Příspěvekod koubys » 05 čer 2012 13:12

Ještě bych měl jeden dotaz. Co říkáte na tuhle mašinku?
http://domaci-kina.heureka.cz/philips-h ... e/#section
Jde mi hlavně o zvuk a obraz... 3D mě nezajímá. Myslíte, že to za to stojí?
Díky za názory.

Začátečník (480p)

Příspěvekod tondr » 05 čer 2012 13:29

Vypalovačka i se softem je OK. Aspoň to budeš mít vše najednou.

Imation používám proto, že jsou nejlevnější na trhu (43 Kč). Vyrábí je stejná firma, která používá i značku TDK. Což je známý a serozní výrobce. Videa na kterých mi hodně záleží ale nahrávám "pro jistotu" na Verbatim, ty jsou o 10 Kč dražší

Nováček

Příspěvekod koubys » 17 čer 2012 21:37

Ještě bych měl dotaz. Dá se vypálit na Blu-ray disk i více Videí? Popřípadě si podle sebe vytvořit nějaký menu tak jak je to možné u dvd? Jedná se mi o to, že třeba nějaký koncert má 5GB, tak bych jich tam chtěl dát více... Disk je omezen 25GB, nebo i časově? Myslím to tak že videa co bych tam chtěl dát mají třeba dohromady 22GB, ale čas je kolem čtyř hodin.

Mohl by mi někdo dát odkaz, kde se dá stáhnout prográmek na střih videa přímo v HD, nejlépe v češtině, abych nemusel video převádět?
Díky moc za informace.
Pěkný den.

Začátečník (480p)

Příspěvekod tondr » 17 čer 2012 22:12

Použij plnohodnotnou video střižnu (Pinnacle, Sony Vegas...) kde tyto věci jdou udělat.

Pokud chceš ale něco opravdu jednoduchého, tak použij ten TSMuxer (viz můj příspěvek z 28.5.). Menu ti to sice nevyrobí, ale když do něj naskládáš několik videí z koncertů za sebe, tak ti je poskládá na jeden Blu-ray disk.

Na záložce "Blu-ray" v programu si pak zadej časy začátků jednotlivých koncertů - tedy kapitol na disku. Nebudeš mít sice menu, ale dálkovým ovladačem budeš moci skákat přímo na začítky koncertů. Kdyš si kapitoly napíšeš na obal, tak ti nebude scházet ani to menu. To je asi nejednodušší způsob.

Zpět na Návody