Dnes je

Přesný čas

Bitster.cz

sberbank.cz

Kde skladujete HD filmy?

Diskuse, kde se můžete bavit o čemkoliv

Kde skladujete HD filmy?

na harddisku
71
76%
vypaluji na DVD 4,7GB, pripadne dvouvrstve
14
15%
vypaluji na Blu-Ray disky
5
5%
kupuji originalni Blu-ray disky
3
3%

Celkem hlasů : 93
Administrátor

Kde skladujete HD filmy?

Příspěvekod admin » 09 zář 2008 18:10

Napadla mi otazka. Kde skladujete HD filmy?
A proto rozjizdim tuhle diskusi.

Ja mam osobne 1 TB HDD externi, a tak mi je celkem jedno jestli se film vejde na DVD nebo ne, tim padem nemusim resit, eslti si stahnu jen rip co ma 4,7 GB nebo nejaky jiny, kde je treba navic k puvodnimu zneni pridan i CZ dabing.

Nováček

Příspěvekod Phoenix77 » 09 zář 2008 19:03

naprosto sdílím tuto techniku....

Začátečník (480p)

Příspěvekod vesna » 11 zář 2008 19:21

1TB externi Samsung F1 v 3,5" Welland ramcku-doporucuju. Pak v kompu 2*500GB.
Jinak kamos ma treba 6TB RAID5-vlastni server (6*1TB Samsung F1), ktery mu bezi na linuxu :) Muze vymenit vadny disk za novy a vsecko jede dal v pohode (data se hned zapisou na novy disk)

Vypalovat dneska HD ripy na DVD je naprosta hovadina, cenove to vyjde draz jak koupit 1TB Samsung F1, a to nemluvim o OBROVSKE ZTRATE CASU, nesnadnem pristupu k filmu (najit, strcit do mechaniky). Na disku to muzu smazat a tak dale a tak dale, proste vypalovat je s dnesni cenou a velikosti HDD utopie...

Akino

Příspěvekod Akino » 11 zář 2008 20:14

vesna píše:1TB externi Samsung F1 v 3,5" Welland ramcku-doporucuju. Pak v kompu 2*500GB.
Jinak kamos ma treba 6TB RAID5-vlastni server (6*1TB Samsung F1), ktery mu bezi na linuxu :) Muze vymenit vadny disk za novy a vsecko jede dal v pohode (data se hned zapisou na novy disk)

Vypalovat dneska HD ripy na DVD je naprosta hovadina, cenove to vyjde draz jak koupit 1TB Samsung F1, a to nemluvim o OBROVSKE ZTRATE CASU, nesnadnem pristupu k filmu (najit, strcit do mechaniky). Na disku to muzu smazat a tak dale a tak dale, proste vypalovat je s dnesni cenou a velikosti HDD utopie...

zalezi jestli na to clovek ma a nebo ne :) podle me je lepsi si na hdd nechavat filmy 10GB+ a jinak to hazet na 8.5GB dvd - které si krásně potisknu, obal a mám jako origoš za 4x menší cenu než je v shopu.. mam egreat 750GB a zatim mi to staci :) doma mam pekne modrou policku, a u telky krásnou krabicku :D
když ti někdo koupí barvu do tiskárny, dává ti kapesný tak není problém za ten mesíc si 30DVD dvouvstvých vypálit v klídku :)
samozrejme nikomu to necpu.. je to jen muj nazor a ja sem spokojený když mrknu na tu krasne azurove vyhlizejici policku vlevo xD

Začátečník (480p)

Příspěvekod vesna » 11 zář 2008 20:47

Akino píše:
vesna píše:1TB externi Samsung F1 v 3,5" Welland ramcku-doporucuju. Pak v kompu 2*500GB.

zalezi jestli na to clovek ma a nebo ne :) podle me je lepsi si na hdd nechavat filmy 10GB+ a jinak to hazet na 8.5GB dvd - které si krásně potisknu, obal a mám jako origoš za 4x menší cenu než je v shopu.. mam egreat 750GB a zatim mi to staci :) doma mam pekne modrou policku, a u telky krásnou krabicku :D
když ti někdo koupí barvu do tiskárny, dává ti kapesný tak není problém za ten mesíc si 30DVD dvouvstvých vypálit v klídku :)
samozrejme nikomu to necpu.. je to jen muj nazor a ja sem spokojený když mrknu na tu krasne azurove vyhlizejici policku vlevo xD

Ale vypalovani na DVD te vyjde draz nez skladovani na diskach. Ty mas peknou policku kam musis hrabnout, vyndat disk a vlozit do prehravace a ja mam zase peknou slozku na disku kam najedu a vyberu film a zmacknu enter:) Je to rychlejsi a usetrim misto v baraku :)

Akino

Příspěvekod Akino » 11 zář 2008 21:28

vesna píše:
Akino píše:

Ale vypalovani na DVD te vyjde draz nez skladovani na diskach. Ty mas peknou policku kam musis hrabnout, vyndat disk a vlozit do prehravace a ja mam zase peknou slozku na disku kam najedu a vyberu film a zmacknu enter:) Je to rychlejsi a usetrim misto v baraku :)

no ja radsi zaplatim 35kč za verbatimky dvda nez a udelam si hezkou policku doma, nez abych mel na te policce prach, pavouky..
zase kdyz chci z komplu pustit neco musim zapnout > najit > zapnout > prepnout zvuk a teprve se divat :D
dvd vezmu > vlozim > automaticky se to zapne > prepnu zvuk a jedu ;)
takze je to jedno.. radsi si udelam modry policky nez abych se dival na zaprasenej kompl ve kterym to vsechno je :D

Nováček

Příspěvekod hlava » 11 zář 2008 21:30

Paleni na DVD je sice otrava, na druhou stranu pokud nema clovek disky v mirroru, tak o vsechno muze ze dne na den lehce prijit... Selhani disku je porad pomerne casty problem. Staci par vadnych sektoru na "dobrem" miste a disk se muze zhroutit tak, ze z nej clovek nic nedostane ani zadnyma utilitama - osobne jsem par takovych disku zazil.

Taky jsem premyslel, jak zalohovat tyto objemna data, vcetne domaciho videa v HD a nakonec palim na DVD (filmy ne, ale home video urcite). Sice je to jak se tady pise otrava a zdrzovacka, ale pokud neprectu za 5 let 3 dvdcka, nenasere to tak, jako kdyby mi odesel 1TB disk s videii za poslednich nekolik let !!

Pokud uz ma clovek zalohovat jen na HDD, tak jedine udelat RAID1 do mirroru, ale to pak uz vyjde draz, jelikoz je dvojnasobna spotreba disku. Bohuzel HDD je porad pomerne nespolehlive medium na archivaci :(

Začátečník (480p)

Příspěvekod vesna » 12 zář 2008 11:30

hlava píše:Paleni na DVD je sice otrava, na druhou stranu pokud nema clovek disky v mirroru, tak o vsechno muze ze dne na den lehce prijit... Selhani disku je porad pomerne casty problem. Staci par vadnych sektoru na "dobrem" miste a disk se muze zhroutit tak, ze z nej clovek nic nedostane ani zadnyma utilitama - osobne jsem par takovych disku zazil.

Taky jsem premyslel, jak zalohovat tyto objemna data, vcetne domaciho videa v HD a nakonec palim na DVD (filmy ne, ale home video urcite). Sice je to jak se tady pise otrava a zdrzovacka, ale pokud neprectu za 5 let 3 dvdcka, nenasere to tak, jako kdyby mi odesel 1TB disk s videii za poslednich nekolik let !!

Pokud uz ma clovek zalohovat jen na HDD, tak jedine udelat RAID1 do mirroru, ale to pak uz vyjde draz, jelikoz je dvojnasobna spotreba disku. Bohuzel HDD je porad pomerne nespolehlive medium na archivaci :(

Pravda. Pokud to s archivaci myslis vazne, pak bych pravdepodobne taky pouzival DVD. Mam HD filmu dost ale asi by me zas moc nesralo kdybych o ne prisel, nearchivuju, pripadne bych je stahl znovu (stahuju jen ripy, ne cele placky). Momentalne nemam zadny raid nemam, pouze samostatne disky, casem planuju mirror. Taky mi nikdy zadny disk neodesel, tudis z toho takovy strach nemam:D

Takze, asi tak: a) nekdo je archivacni typ, archivuje vsecko, rad pali, proto zalohuje HD ripy na DVD. To ze disk se muze posrat je spis takova yaminka pro tyhle lidi, palili by stejne i kdyby byl HDD 100% safe (i dvd se muze poskrabat). b) No a pak sou ti co nearchivujou, podivaji se na film jednou, podruhe, pak ho nekomu nahrajou a za cas smazou. Nesere je kdyz disk odejde (pokud nejsou chuji a nemaji tam dulezite nezalohovane informace).
c) A pak lidi co maji naky RAID s mirrorem, coz je podle me nejlepsi reseni. Moc jich neni..
No ja jsem v b) kategorii a chci skocit do c).

Muzete se k tomu vyjadrit...

Nováček

Příspěvekod joklie » 27 zář 2008 12:46

Já osobně jsem vypaloval jen HD filmy (720o) co se vejdou na 1vrstvé dvd a uz jich mám celkem dost a zjistil jsem, že 1080 je pěknější a tak ty samé filmíky tahám zas a opravdu je už vypalovat nehodlám..
Hdd vyjde levněji a zatím je taková doba, že není problém to sosnout znova. :P

Začátečník (480p)

DVD

Příspěvekod Marph » 25 říj 2008 22:06

Mam nazor jako Akino.. Pokud se to na DVD (dvouvrstve vejde tak sup to tam.. jestlize ne tak HDD.. Disky umiraji a DVD starnou..
NEVYBERES SI :D :D

Začátečník (480p)

Příspěvekod xpumpa » 26 říj 2008 19:42

Zalohujte ke kamaradum :) a ti dalsim :)

Nováček

Příspěvekod arnie2000 » 16 kvě 2009 10:28

ja som si pred tyzdnom kupil WD my book essential edicion 1TB+250Gb v ntb

Nováček

Příspěvekod delusionx » 16 kvě 2009 22:03

xpumpa píše:Zalohujte ke kamaradum :) a ti dalsim :)

Tak tohle je vykutalenej zpusob :). Ja osobne jsem uz od DVD upustil. Era stahnout a vypalit pro me skoncila uz davno... na multimedia mam vyhrazeny 0.5 TB disk a prubezne to mazu.

Začátečník (480p)

Příspěvekod eviljack » 25 čer 2009 18:13

Pálení HD filmů na DVD je pro mě nesmysl. Na tyhle filmy mám Popcorna, v něm jeden terový disk, další dva v Icyboxu přes USB, a až dojde místo, přidám další, případně postavím nějaký ten NAS :) Jsem totiž strašně líný, a při představě, že bych měl vstávat, a chodit měnit placky, se mi dělá špatně :P Takhle se válím v křesle, a jen mačkám tlačítka na dálkáči, muhehe

Nováček

Příspěvekod vchanecka » 18 led 2010 17:02

Taktiež sa pripájam medzi zástancov HDD...Osobne som kedysi napaloval, ale to človeka omrzí...Najtiaž to niekomu požičať a hotovo, už som prišiel o vela filmov...Takže tak HDD, HDD a HDD

Další

Zpět na Volná diskuse