Dnes je

Přesný čas

Bitster.cz

PS3 Media Server - jak na to?

Návody jak na HD video, převody, přehrávání, stahování
V.I.P.

PS3 Media Server - jak na to?

Příspěvekod Kebi.CZ » 08 říj 2013 06:00

Popis: Přehrávání multimediálních souborů z PC na PS3 snadno a rychle

Konzole PlayStation 3 dokáže kromě hraní, přehrávání filmů a hudby ještě dalko více věcí. Ať už je to např. možnost prohlížení internetových stránek nebo možnost nainstalovat operační systém Linux. V tomto článku ale navážu na prvně zmíněné funkce a na starý článek, zabývající se streamováním multimediálních souborů z PC do PS3. Jednoduše řečeno: Návod na to, abyste si na PS3 mohli spustit cokoliv (filmy, hudba, fotografie), co máte uložené na hardisku vašeho PC. Let's go =)

Existuje mnoho způsobů jak docílit onoho streamu multimediálního obsahu. Existují výborné programy jako TVersity, Nero nebo WMP 11, v poslední době však mezi PS3 komunitou poletuje prográmek s vše řikájícím názvem "PS3 Media Server". Jak tedy už název napovídá, tak tento program je přímo vytvořen pro PlayStation 3 a jeho zprovoznění vám zabere minimum času. Musíte se jen vyvarovat několika věcem, které si teď řekneme. Jen ještě dodám, že návod je dělán pro PC se systémem Windows, ikdyž je program ke stážení i pro Linux a Mac.

1) Stáhnout program

Nejnovější verze je ke stažení vždy na domovské stránce == DOWNLOAD ==

KódBitster.cz : neomezené stahování nyní rychlostí až 1Gb/s - TIP : 150 GB jen za 99 Kč:
Pouze registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy. Registrujte se nebo Přihlašte.

2) Instalace programu

Program nainstalujte jako každý jiný a spusťte.

3) Nastavení programu

Po spuštění program začne ihned vyhlédavat vaší PS3ku na síti (takže ji mějte zaplou a připojenou k routeru na síť). To znázorňuje první obrázek, pravděpodobně na vás ale vyskočí škaredý failed znak (druhý obrázek). Jednoduše tento problém vyřešíme, ale budeme se muset přesunout k PS3. Tam zadáme volbu "Search for Media Servers" - viz. obrázek a v programu by se mělo objevit hlášení o úspěšném propojení (třetí obrázek).

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Pokud vše proběhlo v pořádku, tak si samozřejmě musíme nasdílet složky, které chceme, aby se zobrazovaly v PS3. V programu tedy přejdeme do záložky "Navigation/Share Settings" a vybereme je.

Obrázek

4) Přehrávání hudby, filmů a fotografií z PC na PS3

Nově by se nám teď měla objevit v XMB menu ikona našeho programu. Je pod založkou Photo, Music a Video, a to proto, že např. hudební soubory najde PS3 pouze pod záložkou Music. Pokud si tedy chcete poslechnout hudbu, nemůžete ji v XMB hledat v záložce Video.

Obrázek
Obrázek

Program zvláda přehrát úplně cokoliv, protože během přenosu hudbu nebo video transkóduje. Pro stream videí v SD rozlišení vám bude postačovat obyčejný stolní počítač, na HD video už je potřeba lepší procesor, nejlépe jeden z Core 2 Duo. Také k plnyulému přehrávání HD videa je lepší mít zapojenou PS3 a PC přes ethernetový kabel, funguje je ale i přes WiFi. Já jsem během testování narazil právě na problém neplynulého přehrávání HD videa a to mám Core 2 Duo (2,4 Ghz), přenos byl však skrz WiFi. Titulky program také podporuje.

Možné chyby

Program mi nanajde PS3 na síti. Co mám dělat?
- Pravděpodobně vám spojení blokuje firewall, proto ho vypněte. Zkontrolujte také antivirový program, který může mít svůj vlastní firewall.

V PS3 se mi nezobrazují složky, které jsem si nasdílel(a) v programu. Co s tím?
- Pokud si přidáte nějaké složky na sdílení mezi PC a PS3, tak poté program vždy restartujte.

Nemůžu najít některé soubory v PS3, které jsem si nasdílel(a). Jsou tam jen prázdné složky. Co mám dělat?
- Pravděpodobně hledáte soubory v jiné založce. Pokud si chcete pustit např. nějaké video, tak v PS3 musíte cvaknout na ikonu programu v záložce Video. Pokud chcete přehrát hudbu tak v záložce Music a pokud fotografie, tak v záložce Photo.

Nováček

Re: PS3 Media Server - jak na to?

Příspěvekod jaccomo » 05 lis 2013 14:10

Diky sice uz tohle znam davno ale nemohl by si udelat navod jak pres ps3 media server v ps3 pak mit moznost vybrat zvukovou stopu protoze to my jak si nejde kdyz je u videa vice zvukovich stop predem ti za to dekuji :-))

Nováček

Re: PS3 Media Server - jak na to?

Příspěvekod jony33 » 13 říj 2014 20:22

Diky sice uz tohle znam davno ale nemohl by si udelat navod jak pres ps3 media server v ps3 pak mit moznost vybrat zvukovou stopu protoze
Download high quality 74-325 exam dumps to prepare and pass EXIN with oracle certification dumps certification. Also get free demos of The University of Tokyo for review of jncia training.

Zpět na Návody