velikost souboru FULL HD filmu

Diskuse o HD rozlišení, videu, Blu-ray discích, filmech, ripech, trendech
Nováček

velikost souboru FULL HD filmu

Příspěvekod Gyrphos » 16 lis 2014 14:08

Zdravím , měl bych dotaz ohledně toho , že mé filmy ve FULL HD zabírají +- 10 GB. Kamarád mi řekl, že jeho FULL HD filmy zabírají 2-3GB. Nemůžu poslata příklad jeho souboru, ale jestli to jde, tak bych rád znal důvod. Nějaké vysvětlení, prosím. Je pravda, že já mám v těch filmem 2 druhy jazyk.zvuku , ale podle mě to nemůže dát 1 zvuk takový velký rozdíl. Na čem hlavně závisí velikost video souboru u FULL HD ?

Předem děkuji za odpověď.

Nováček

Re: velikost souboru FULL HD filmu

Příspěvekod milos2110 » 11 pro 2014 20:37

Cau, porovnaj Tvoj bitrate a jeho a zistis ze jeho kvalita je velmi slaba, samozrejme jak to pozera na mobile tak to mu staci,

Nováček

Příspěvekod ejvram » 06 led 2015 12:15

Ono Full HD neznamená jen to, že to má rozlišení 1920*1080. Musí k tomu být patřičný bit rate.

Pokročilý (576p)

Příspěvekod hmmh07 » 17 bře 2018 16:38

Nezáleží len na bitrate, ale viac záleží na ostatných parametroch kompresie. Zaoberám sa tým roky a zistil som, že pri Full-HD (1920x800) je bitrate nad 4000 Kbps úplne zbytočné. Dokonca pri dobrých parametroch sa už pri 2000 Kbps dosahuje výborná kvalita, až sa rozdiel s vyšším bitrate nedá odlíšiť. A pre najnovší codec HEVC/h265 to platí dvojnásobne, s nim už pri 1500 Kbps sa dosahuje vysoká kvalita, akurát je codec radikálne náročný na výkon HW, čo môže vadiť tabletom a mobilom. Prehnane vysoký bitrate je používaný len z toho dôvodu, pretože Blu-ray disk má vysokú kapacitu a tak je snaha ju niečim naplniť. Ale pri archivovaní je prudké zníženie bitrate s ostatnými dobre nastavenými parametrami dostatočné pre dobrú kvalitu obrazu.

Ako príklad môžete porovnať verzie u jedného filmu:
KódBitster.cz : neomezené stahování nyní rychlostí až 1Gb/s - TIP : 150 GB jen za 99 Kč:
Pouze registrovaní uživatelé mohou vidět odkazy. Registrujte se nebo Přihlašte.

Vidíte tam nejaký rozdiel pri '20k','30k' pre AVC/h264 alebo '2k' pre HEVC/h265 s 10000 Kbps AVC verziou?
Preto sťahovať tak obrovské súbory je úplne zbytočná strata kreditu a nahrávači to zneužívajú na vlastné obohacovanie...

Nováček

Příspěvekod tomko » 28 říj 2018 13:04

Naprostý souhlas, vůbec nechápu např. filmy v sekci 4k, kde jsou filmy 30-60GB. Taky jsem porovnával různé bitrate a vůbec žádný rozdíl tam nebyl, akorát v té nesmyslné velikosti. Nebo si snad myslí, že víc je líp? No, někdy opravdu né...

Nováček

Příspěvekod pisish » 17 lis 2018 18:27

ahoj...ja mám otázku ohľadne zvukových stôp pri Dolby Atmos a Dolby True HD ... väčšinou sú v príspevku písané oba formáty ( TrueHD+Atmos / TrueHD) - ako sa dajú prepnúť, aby mi ich jednotlivo detekoval AV receiver? ... na jeho displeji mi vždy vysvieti iba nápis DD THD (Dolby Digital True HD)

Zpět na Diskuse na téma HD