Titulky

Nejde Vám něco? Potřebuje s něcím pomoc...
Nováček

Titulky

Příspěvekod Laša » 22 pro 2011 19:36

Zdravím, už je to trošku omílané téma, ale mám panasonic tx-l42e30e a připojený externí HDD. Z něj se mi do tv načtou nějaké filmy, ale mám problém s tím, že titulky nezobrazují háčky a někdy čárky. Už sem to hledal všude možně, vždycky jsem ale zjistil pouze to, že mám titulky uložit s jinou znakovou sadou, ale bohužel bez výsledku. Dokázal by mi někdo poradit?

Nováček

Mkv 3D titulky

Příspěvekod mmarcin » 29 pro 2011 13:18

Prosím o radu nikde se mi nedostalo odpovědi! Přehrávám Mkv 3D filmy na Bluray přehrávači Samsung BD-8200 a ten podporuje titulky u Mkv pouze externí ve formátu Srt. Vložené titulky přímo do kontejneru Mkv se nezobrazí a když dám normálně srt titulky externí tak při přehrávání v 3D se zobrazí špatně rozdělují se na dvakrát do boku obrazu! Jde to nějak upravit?? Prí přehrávání v 2D se zobrazí správně. Děkuji za jakoukoliv radu.

Nováček

Re: Mkv 3D titulky

Příspěvekod otrivin » 30 pro 2011 14:00

mmarcin píše:Prosím o radu nikde se mi nedostalo odpovědi! Přehrávám Mkv 3D filmy na Bluray přehrávači Samsung BD-8200 a ten podporuje titulky u Mkv pouze externí ve formátu Srt. Vložené titulky přímo do kontejneru Mkv se nezobrazí a když dám normálně srt titulky externí tak při přehrávání v 3D se zobrazí špatně rozdělují se na dvakrát do boku obrazu! Jde to nějak upravit?? Prí přehrávání v 2D se zobrazí správně. Děkuji za jakoukoliv radu.

řešil jsem stejnej problém a jako jediný řešení se zdá tato odpověď:
Toto je problem, titulky ti zakonite znici, lebo z externeho playeru idu dva obrazy jeden vedla druheho, ale titulky iba jedny cez obidve casti obrazu, tym padom ich telka v polke rozdeli a zluci do jedneho spolocneho obrazu. Vacsina LG 3D televizorov vie prehravat mkv priamo z externeho hdd, vtedy su titulky zobrazene spravne. Sam to tak robim. Problem je ze dolby DTS format zvuku nie je podporovany, musis skonvertovat pomocou nejakeho softwaru zvuk na AC3.

Je to odpověď od uživatele impending_disaster z jiného fóra ale je to přesně tak jak píše né moc pohodlné ten převod z dts ale zatim jediné funkční.

Nováček

Re: Titulky

Příspěvekod otrivin » 30 pro 2011 14:12

Laša píše:Zdravím, už je to trošku omílané téma, ale mám panasonic tx-l42e30e a připojený externí HDD. Z něj se mi do tv načtou nějaké filmy, ale mám problém s tím, že titulky nezobrazují háčky a někdy čárky. Už sem to hledal všude možně, vždycky jsem ale zjistil pouze to, že mám titulky uložit s jinou znakovou sadou, ale bohužel bez výsledku. Dokázal by mi někdo poradit?

o jaký hdd se jedná? zkus se mrknout do nastavení a nastavit kódování titulků na western europe (windows-1250) v tom je většinou problém pokud je špatná diakritika.

Nováček

Re: Titulky

Příspěvekod Laša » 31 pro 2011 01:33

otrivin píše:
Laša píše:Zdravím, už je to trošku omílané téma, ale mám panasonic tx-l42e30e a připojený externí HDD. Z něj se mi do tv načtou nějaké filmy, ale mám problém s tím, že titulky nezobrazují háčky a někdy čárky. Už sem to hledal všude možně, vždycky jsem ale zjistil pouze to, že mám titulky uložit s jinou znakovou sadou, ale bohužel bez výsledku. Dokázal by mi někdo poradit?

o jaký hdd se jedná? zkus se mrknout do nastavení a nastavit kódování titulků na western europe (windows-1250) v tom je většinou problém pokud je špatná diakritika.

Jo, už jsem to vyřešil. Je to jak si říkal, ty titulky jsem musel uložit do jiné znakové sady a na televizi nastavit možnosti textu na Latinka 2

Zpět na HD i jiná pomoc